Космос

Зірки-карлики, їх типи та відмінності

Власне кажучи, зірки-карлики це невеликі світила зі слабким світлом. Хоча вони є досить масивними.

Типи карликових світил

Варто відзначити, що всі об’єкти класу володіють невеликим розміром, але можуть відрізнятися іншими характеристиками. Тому зірки-карлики поділили на типи та різновиди.

Зірки білі карлики

Правда, тиск виродженого газу не дозволяє колапсу продовжуватися. І таким чином відбувається перетворення об’єкта в біле карликова світило. Але за умови, що його маса не більше сонячної в 1,4 рази. Якщо ж вона більша, то утвориться нейтронна зірка. Між іншим, білий карлик це згасла і остигає . Іншими словами, тіло, яке перебуває на кінцевому етапі еволюції. Незважаючи на те, що за розміром вони схожі з нашою планетою, маса приблизно така ж, як сонячна. Причому цей тип відноситься до .
Як ви вважаєте, яка зірка перетворюється на білий карлик і чим відрізняються білі карлики від звичайних зірок?
По суті, зоряне тіло малої і середньої величини може перетворюватися в даний тип. Але тільки на завершальній стадії свого життєвого циклу. Це, так звані вироджені зірки. У них тиск виродженого газу чинить опір гравітації. До речі, саме тому структура білих карликів відрізняється від інших світил. Оскільки високий тиск чинить прямий вплив на атоми. Можна сказати, що при таких умовах виникає гравітаційний колапс. В результаті формується сильно стиснута і щільна структура з атомного ядра і електронів.

Які зірки називають жовтими карликами?

Після того, як в них згорає весь водень, жовта карликова зірка розширюється і перетворюється у червоний гігант. Насправді, жовтий карлик являє собою тип зоряних тіл головної послідовності, які відносяться до . За оцінкою вчених, їх маса може бути від 0,8 до 1,2 сонячних мас.

Помаранчеві карликові світила

Можна сказати, що помаранчеві представники знаходяться десь між жовтими і червоними побратимами. Ще один тип головної послідовності зірок малого розміру . Їх маса коливається від 0,5 до 0,8 маси Сонця, а тривалість життя вище нашого головного світила.

Червоні карлики

Що цікаво, наша галактика багата саме на червоних карликових зірок. За оцінкою астрономів, на їх частку припадає до 80% всіх астрономічних тіл в межах нашої галактичної системи. Отже, зірка червоний карлик являє собою невелике тіло з невисоким значенням маси. В результаті для таких космічних об’єктів характерні низька температура і слабкий рівень світності. Власне кажучи, з цієї причини вони не видно без застосування спеціальних приладів.
На знаходяться в самому низу. Головним чином, вони відносяться до пізнього спектрального класу, найчастіше до .

Коричневі представники

За даними вчених, в них протікають термоядерні реакції синтезу легких елементів. Наприклад, літію, бору, берилію. Однак невелике тепловиділення, тому ядерні процеси закінчуються. А саме космічне тіло досить скоро остигає і перетворюється в об’єкти, схожі на планети. І нарешті, коричневий карлик – зірка зі слабкою яскравістю (). Оскільки при їх формуванні початкова маса невелика. З-за чого всередині них немає ядерних реакцій. Вони просто не можуть виникнути. Як виявилося, коричневі світила є дуже холодними об’єктами.

Які зірки карлики носять назви чорні або мертві

Насправді, чорний карлик – невелике холодне світило, всередині якого відсутні будь-які ядерні реакції. Або тому що маси не вистачило для виникнення цих процесів, або в ядрі згоріло все паливо і вони просто згасли. У другому випадку їх називають померлими або мертвими зірковими тілами

До того ж, виділяють субкоричневі або коричневі субкарлики. По масі вони поступаються коричневим карликам. Більше того, це абсолютно холодні космічні об’єкти.

Найчастіше їх відносять до планет.

Приклади карликових зірок

Крім цього, Проксима Центавра (найближча до Землі) і Антарес є червоними карликами. А ось коричневий представник класу, приміром, Глізе 229В. Так як їх безліч, то перераховувати все не має сенсу. Але зазначимо деякі найбільш відомі серед них.
Наприклад, до білих карликів відноситься зірка Процион (компонент В), а до помаранчевим – Альфа Центавра або Арктур.
Найпростішим і відомим для нас жовтим карликом виступає наше Сонце.